Türkiye'de Mylan

Mylan Türkiye, orijinal ürünlerle hastalar ve sağlık uzmanları için en iyi tedaviyi sunmak için on yıldır Türkiye'de faaliyet göstermektedir ve en büyük 50 ilaç firmasından biridir.

Mylan'ın Türkiye'deki öyküsü, MEDA Pharmaceutical'ın distribütörlerden kendi lisanslı markalarına geçiş yaptığı 2007 yılında bir irtibat bürosuyla başladı. Bu hikaye, 165 ülke ve bölgede satış yapan ve dünyanın önde gelen spesifik ve jenerik ilaç firmalarından biri olan Mylan’ın, MEDA'yı 2016 yılında dünya genelinde satın alarak, güçlerini birleştirmesi ile birlikte hızla devam etti.

Mylan Türkiye halihazırda Ağrı, Enflamasyon, Alerji ve Dermatoloji alanları başta olmak olmak üzere spesifik bir ürün portföyü’ne sahiptir ve Mylan'ın portföyünde mevcut en kaliteli jenerik ilaçları da Türkiye Sağlık Sistemi'ne ek ekonomik destek sağlayabilecek şekilde getirmeye hazırlanmaktadır.

Mylan Türkiye'nin halihazırdaki genel merkezi İstanbul'dadır. Mylan'ın ilaç mümessillerinden oluşan ekipleri hem eczacılık alanında hizmet veren hem de sağlık ünitelerinde hizmet sunmakta olan sağlık personellerine destek sağlayarak ülke genelindeki Türk sağlık profesyonellerine kişiye özel hizmet sunmaktadırlar. Ürünlerinin üçte ikisi yerel olarak üretilirken, tecrübeli Kalite, Ruhsatlandırma, Müşteri Hizmetleri, Pazarlama ve Satış departmanları ile birlikte Mylan Türkiye, 80 milyonun her birinin eşit olduğunu öngören bir vizyonla Türk Sağlık Sistemine hizmet etmektedir.

Son Güncelleme:   20.2.2018